Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Cepten Mobil E-tahsilat Ödeme Sistemi

Hızlı Öde ile Cepten Mobil Ödeme E-tahsilat Sistemiyle Bayi Tahsilat'ın En Kolay Yolunu Gösteriyoruz. Mobil Tahsilat Sistemi için tıklayın

Hızlı Öde altyapısı altında sunulan mobil E-tahsilat sistemi hem firmalara ve çalışanlara hem de alt bayilere ve müşterilere tahsilat ve ödeme yapma anlamında çok sayıda kolaylık sağlıyor. Müşterilerinizin ve alt bayilerinizin POS almasına gerek kalmadan ödeme yapabilmelerini sağlar. E-tahsilat sistemi, tahsilat işlemlerinin hızlı, kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor. Cepten tahsilat imkânı sayesinde herhangi bir mekâna bağlı kalmadan sahada zahmetsizce tahsilat yapabilmek de mümkün oluyor.

E-Tahsilat Hizmetleri Ne İşe Yarıyor?

Online bankacılık sistemlerine entegre edilen ve mevcut ERP/Muhasebe yazılımları ile eş zamanlı olarak çalışır. E-tahsilat platformları, esnek ödeme yöntemleri ile dijital sistemlerinin tüm avantajlarını bir araya getiriyor.

Yeni nesil tahsilat platformu, müşteri/satıcı ekosistemini, müşteri ve satıcı ödeme yaklaşımına göre yeniden yapılandırıyor. Müşteriler veya alt bayiler, ödemelerini mobil ve bilgisayar cihazları üzerinden komisyonsuz güvenli şekilde ödeyebiliyor. Bireysel, kurumsal, şirket kartlarını ve diğer banka kartlarını kullanarak tek çekim ya da taksitli ödeme işlemleri hızla gerçekleştirilebiliyor.

Mobil Ödeme Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Mobil E-tahsilat sistemleri, ürünler veya hizmetler karşılığında alınacak ödemelerin pratik olarak gerçekleştirilmesini sağlıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte artık herkes akıllı cep telefonları veya tabletler ile internet erişimi sağlayabiliyor. Bayi sistemiyle çalışan firmalar ve toptancılar, saha çalışanlarına mobil platformlar üzerinden ödeme alabilecekleri sistemler hazırlıyor.
 

Güvenli mobil ödeme sayfasıyla müşteriler Android veya iOS mobil cihazlarını kullanarak ödeme yapabiliyor. Fiziki POS ihtiyacını tamamen ortadan kaldıran yeni nesil E-tahsilat sistemi, her akıllı cep telefonunu veya tableti bir POS cihazı haline getiriyor. Fiziksel POS üzerinden yapılabilen tüm işlemler, sanal POS altyapısını kullanan mobil ödeme noktalarından da yapılabiliyor.

Müşteriler veya alt bayiler, mobil ödeme sayfasına akıllı cep telefonlarından veya tabletlerden bağlanabiliyor. Her kullanıcının kendine özgü şifresi ve kullanım bilgileri oluyor. Sisteme giriş yapan bayiler borçlarını, taksit ödemelerini ve geçmişe ait tüm ödemeleri ayrıntılı şekilde görüntüleyebiliyor. Ödeme ekranında kart bilgileri ve ödeme tutarı girildikten sonra kullanıcılara 3D güvenlik şifresi gönderiliyor. Güvenlik şifresi onaylandıktan sonra tahsilat tamamlanır.

Mobil Tahsilat Sistemleri Nasıl Kurulur?

Mobil tahsilat, Hızlı Öde E-tahsilat sistemleri sayesinde, akıllı cep telefonları kullanılarak kredi kartlarından tahsilat yapılabilmesini sağlayan sisteme verilen isimdir. Türkiye’de cepten tahsilat ilk defa Hızlı Öde E-tahsilat sistemleri kullanılarak yapılmıştır. Kendine özgü ödeme sistemine sahip olmak isteyen firmalar, bayi ve müşterilerinden cep telefonlarını aracılığı ile tahsilat yapabilmektedirler.

Hızlı Öde E-tahsilat sistemleri mobil uyumlu (responsive) olarak geliştirilmişlerdir. Bu sayede internete bağlanabilen cep telefonları, tabletler, masa üstü bilgisayarlar, notebook ve diğer cihazlar üzerinden rahat, hızlı ve kolay bir şekilde tahsilat yapılabilmesini sağlamaktadırlar. Örnek olarak uzakta olan bir müşterinizin size ödeme yapması gerekiyor. Kullandığı cep telefonu ile sahip olunan ödeme sayfasına giriş yaparak sadece saniyeler içerisinde ödemesini kredi kartı ile gerçekleştirebiliyor. Ya da sahada ödeme toplaması gereken bir çalışanınız var. Gittiği yerlerde kredi kartı ödemesi alırken cep telefonunu bir pos gibi kullanabiliyor.

Mobil tahsilat sistemi Hızlı Öde E-tahsilat sistemlerinin sadece bir modülü. Özellikle nakit akışını düzene sokmak ve muahsebe/finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını ortadan kaldırmak isteyen firmalara özgü geliştirilmiş bir yazılım sistemi. E-tahsilat’ın açılımı ise “elektronik tahsilat”. Havale, EFT, çek, mail order, senet gibi klasik tahsilat yöntemleri yerine uluslararası güvenlik önlemleri donatılmış ve ileri teknolojilerin kullanıldığı bir yazılım paketi.

E-tahsilat sistemleri ile birlikte ilk olarak firmanıza ya da kurumunuza özel bir ödeme sayfası açılıyor. Bu ödeme sayfası istenirse kullanılan alan adının (domain) alt alan adına istenirse de yeni bir alan adı alınarak gerçekleştiriliyor. Ardından E-tahsilat sistemi ödeme sayfasına entegre ediliyor. Son olarak ise bankalardan alınan ya da alınmış olan sanal posların entegrasyonu sağlanıyor. Artık firmanız bayilerinden, alt bayilerinden, müşterilerden ya da ödeme alası gereken kuurm ve kuruluşlardan kendi sayfası üzerinden kredi kartı tahsilatı yapabiliyor.

Mobil E-Tahsilat Sisteminin Başlıca Avantajları Nelerdir?

Mobil E-tahsilat sistemi, firmaların ihtiyaçlarına, işlem hacmine, operasyonel özelliklerine, bayilik yapılarına ve mevcut ERP programlarına uyum sağlayabilecek bir şekilde entegre ediliyor. Firmalar, tek bir ekran üzerinden ödeme ya da portal sayfasına doğrudan ulaşabiliyor. Hızlı Öde sisteminin detayları, tüm ödeme işlemlerini ve mobil tahsilat sürecini sıradan bir iş haline getiriyor. Bu sayede, ödeme yapacak kişiler borçlarını gecikmeden ve zahmetsizce ödeyebilme kolaylığına kavuşuyor. Ödeme bekleyen firmalar da daha hızlı ve istikrarlı bir şekilde tahsil edebiliyor. Saha çalışanları E-tahsilat sistemi üzerinden mobil ödeme alarak nakit akışının sürdürülebilirliğini sağlıyor.